Do inteligentných hodiniek od Apple sa vracajú Google Mapy

Google vracia Mapy do náramkových hodiniek od Applu viac ako tri roky po tom, ako službu stiahol zo zariadenia. Aplikácia ponúkne podrobnú navigáciu na miesta, ktoré majiteľ uloží v hodinkách. Môžu takisto nastaviť cieľové miesto v smartfóne a potom sa riadiť hodinkami.

Google v tichosti stiahol Mapy pre Apple Watch v roku 2017, no prisľúbil, že v budúcnosti sa vrátia. Analytici v tom čase uviedli, že niektoré aplikácie v hodinkách nefungujú práve najlepšie. Hovorkyňa Googlu nechcela komentovať, prečo stiahli Mapy, ani prečo sa ich teraz rozhodli vrátiť.

Google v pondelok takisto aktualizoval Mapy pre systém CarPlay od Apple. Aplikácia najnovšie zobrazí na rozdelenej obrazovke mapu a iné funkcie, ako hudbu či kalendár.

Oznam podčiarkol búrlivú povahu vzájomného vzťahu oboch technologických gigantov. Google pre iPhony vytvára niekoľko aplikácií, pričom Apple ponúka konkurenčné služby v mapách, prehľadávaní a iných oblastiach. Obe firmy spolupracujú na spoločnom projekte pre digitálne vyhľadávanie kontaktov s cieľom pomôcť v boji proti šíreniu nového koronavírusu.

Zdroj článku

You Might Also Like