Koľko stojí zavedenie ERP systému?

teambuilding

Pri rozhodovaní, či chcete implementovať ERP systém by ste mali zvážiť, či si vaša spoločnosť skutočne môže dovoliť nový softvér. Náklady na ERP systém sú hlavným dôvodom, prečo sa veľa spoločností nakoniec rozhodne zvoliť iný typ riešenia. No ak sú pre vás náklady zvládnuteľné, ERP systém dokáže posunúť vašu firmu na novú úroveň.

Aké faktory ovplyvňujú cenu ERP systému?

Počet používateľov

Pri rozhodovaní, či je ERP softvér pre vašu firmu cenovo dostupný, musíte odhadnúť počet používateľov, ktorí budú mať spočiatku k nemu prístup. Mnoho sprostredkovateľov ERP účtuje poplatky za používateľa, čo znamená, že čím viac ľudí ho bude používať, tým bude drahší. Musíte počítať aj s nákladmi na nových používateľov. Najlepšie spravíte, ak sa informujete u konkrétneho sprostredkovateľa. Zistite, či účtuje poplatky za nových používateľov, a to najmä ak máte veľký počet zamestnancov, ktorí budú časom potrebovať prístup do systému.

Doplnky a prispôsobenie systému

Doplnky a prispôsobenie softvéru nie sú lacné. Preto musíte nájsť systém, ktorý spĺňa väčšinu vašich potrieb. Náklady na dodatočné doplnky sa líšia v závislosti od toho, čo všetko sa rozhodnete zahrnúť a od sprostredkovateľa systému

Implementačná stratégia

Ak na implementáciu systému nestačíte sami, môžete využiť konzultanta ERP, ktorý vám pomôže zjednodušiť celý proces. Väčšina dodávateľov ponúka nejakú formu podpory implementácie, ktorá ale nemusí zahŕňať školenie zamestnancov. Niektorí predajcovia  ponúkajú za poplatok nadštandardnú pomoc.

implementacia erp


Mohlo by vás zaujímať: Rodinné prídavky na deti: ako získať prídavky zo zahraničia?


Údržba a inovácie softvéru

Pri tvorbe rozpočtu musíte zvážiť aj náklady na údržbu. Program bude pravidelne potrebovať aktualizácie, ktoré môžu, ale nemusia byť zahrnuté v základných nákladoch na softvér. Budete sa musieť opýtať predajcu, ako často sa aktualizácie vykonávajú, a či sú náklady na tieto zmeny zahrnuté v základnej cene systému.

Pri implementácii je cena systému ERP niečo, čo by ste určite mali zvážiť. Softvér síce nie je najlacnejší, no je určite efektívny. Ak máte potrebný rozpočet neváhajte a pustite sa do toho!


Zdroj: selecthub.com, pixabay.com

You Might Also Like