Objednanie elektroprevodovky? Toto sú tie najdôležitejšie parametre!

elektroprevodovka objednat

Pre všetkých, ktorí sa chystajú investovať do elektroprevodovky sme pripravili praktickú pomôcku užitočnú pri objednávke. Rozhodnutie pre konkrétny typ elektroprevodovky je samozrejme na vás, predtým ako si ju však objednáte, budeme potrebovať od vás niekoľko údajov, ktoré sú nevyhnutné pre dodanie správneho typu.

Ak sa rozhodujete pre kúpu elektroprevodovky, na výber máte z dvoch hlavných kategórií, a to čelné elektroprevodovky a šnekové prevodovky. Čelné elektroprevodovky získali svoj názov podľa umiestnenia výstupného hriadeľa a sú vhodnou voľbou pre celý rad priemyselných aplikácií. Ako je to s druhým typom?

Šneková prevodovka v sebe spája množstvo výhod

Práve šneková prevodovka je cenovo dostupným riešením prevodov snekova prevodovkaelektromotora a preto sa vo všeobecnosti teší veľkej obľube. Použiť ju môžete pri rôznych pohonoch a dodáva sa v mnohých variantoch. Len v skratke uveďme, že snekova prevodovka funguje na princípe tzv. šnekového prevodu. Je vybavená hriadeľom so závitom, pričom šnekové koleso zapadá do drážok prevodového stupňa.

Ako spoznáte kvalitnú elektroprevodovku?

Kvalitnú elektroprevodovku spoznáte na prvý pohľad najmä podľa vonkajšej konštrukcie, ktorá by mala byť dostatočne pevná, robustná a s presným spracovaním. Skutočné kvality elektroprevodovky však odhalíte až pri ostrej prevádzke. Elektroprevodovky z kvalitných komponentov sa totiž vyznačujú nízkou hlučnosťou, optimalizovanou spotrebou energie a napokon aj výdržou.

Aké špecifikácie elektroprevodovky sú potrebné pri objednávke?

Aby ste s dodanou elektroprevodovkou boli maximálne spokojní, je dôležité elektroprevodovkydôkladne špecifikovať požadované parametre. V prvom rade ide o veľkosť, výkon motora, počet pólov a napätie. Nemenej dôležité je definovať aj frekvenciu a veľkosť príruby tak, aby bola montáž čo najjednoduchšia. Ak si plánujete zadovážiť elektroprevodovku do už existujúceho pohonného systému, je potrebné zohľadniť všetky jeho parametre.

You Might Also Like