Rodinné prídavky na deti: ako získať prídavky zo zahraničia?

rodinne pridavky na dietaPracujete v zahraničí a nie je vám celkom jasné, ako môžete požiadať o vyplácanie rodinných prídavkov na deti? Pripravili sme pre vás prehľad toho, ako to s vyplácaním rodinných prídavkov funguje v Nemecku, Rakúsku, Holandsku a Anglicku. Procesu získania rodinných prídavkov sa rozhodne nemusíte obávať, za slušné prilepšenie do rodinného rozpočtu to určite stojí.

Rodinné prídavky na dieťa Rakúsko rodinne pridavky rakusko

V Rakúsku pracujú tisíce Slovákov, ktorí majú právo na príspevok na dieťa. Tie sú v porovnaní s tými slovenskými prídavkami samozrejme vyššie a tak sú do rodinného rozpočtu veľmi vítanou pomocou.

Rodinne pridavky na dieta v Rakúsku dostanete vtedy, ak máte rakúske sociálne poistenie – teda vtedy, ak v Rakúsku podnikáte, pracujete alebo ste v Rakúsku ako vyslaný zamestnanec. Priemerná suma prídavku na jedno dieťa sa v Rakúsku pohybuje nad 100 eur a my sa vám v TJ-Legal o príspevok na dieťa z Rakúska radi postaráme.

Rodinné prídavky na dieťa Nemeckorodinne pridavky nemecko

Na rodinné prídavky na dieťa máte nárok vtedy, ak pracujete či podnikáte v Nemecku, máte v Nemecku sociálne poistenie a zároveň ste v Nemecku daňovým rezidentom. Rodinné prídavky na dieťa z Nemecka vám rozpočet vylepšia približne o 200 eur mesačne, v prípade ak máte jedno maloleté dieťa. Rodinné prídavky z Nemecka môžete získať ľahko a my vám s celým procesom veľmi radi pomôžeme.

Rodinné prídavky na dieťa Holandskorodinne pridavky holandsko

Pracovali ste v Holandsku a máte dieťa vo veku do 18 rokov? S najväčšou pravdepodobnosťou máte nárok na rodinné prídavky z Holandska. Rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch, žiadosť o rodinné prídavky na dieťa sa podáva online a jej vybavenie je otázkou relatívne krátkeho času.

Oplatí sa vedieť, že rodinné prídavky na dieťa v Holandsku sú vyplácané raz za tri mesiace, pričom čím je dieťa staršie, tým je výška prídavkov vyššia. Na dieťa vo veku nad 12 rokov napríklad raz za 3 mesiace môžete dostať prídavky vo výške približne 330 eur.

Rodinné prídavky na dieťa Anglicko

rodinne pridavky anglicko

Množstvo Slovákov pracuje aj vo Veľkej Británii a ak splnia podmienky, majú právo na rodinné prídavky z Anglicka. Využiť ich môže každý, kto má maloleté dieťa a je zamestnaný vo Veľkej Británii alebo tam býva aspoň tri mesiace a zháňa si prácu cez Job Centre. Suma prídavkov na jedno dieťa sa môže vyšplhať približne na 90 eur mesačne. Rodinné prídavky sú týmto spôsobom vyplácané na všetky deti do veku 16 rokov, resp. 20 rokov, ak dieťa je študentom denného štúdia.