Šnekové elektroprevodovky a príslušenstvo: zistite, ako môže byť váš pohon ešte efektívnejší

snekove elektroprevodovky

Závitová elektroprevodovka je typ prevodovky, ktorá je vybavená súkolím a závitnicou. Je spoľahlivým a veľmi účinným riešením všade tam, kde sa vyžaduje zmena prevodov a regulácia krútiaceho momentu. Vďaka svojej konštrukcii je nielenže veľmi spoľahlivá, ale zároveň aj cenovo dostupná, čo umožňuje využívať tento typ elektroprevodoviek v celom rade priemyselných aplikácií. Vylepšiť si ich zároveň môžete aj rôznym príslušenstvom.

snekove elektroprevodovkyŠnekové prevodovky na priemyselné použitie máme v Kelheim k dispozícii v rámci dvoch modelových radov. Ak hľadáte elektroprevodovku na vylepšenie jednoduchého pohonu, určite neprehliadnite šnekové elektroprevodovky PMR, ktoré sú ideálnym riešením k menším elektromotorom. Sú schopné postarať sa o prenos výkonu v rozsahu od 0,09 kW do 4 kW a počítať môžete s výstupným krútiacim momentom 8 – 350 Nm. Pre náročnejšie aplikácie sú zasa vhodné šnekové elektroprevodovky s označením PMRV, ktoré sa vyznačujú krútiacim momentom 3,8 – 1610 Nm.

Aké sú prevodové pomery pri šnekových elektroprevodovkách?

Najdôležitejším parametrom pri výbere prevodovky je rozsah prevodových pomerov. Práve šnekové elektroprevodovky nájdete s prevodovými pomermi od 1:5 do 1:100, ktorý je možné efektívne využiť v priemyselných aj bežných prevádzkach. Dôležité je, že šnekovú prevodovku môžete využiť s tzv. predradným čelným prevodom, ktorým je možné dosiahnuť prevodový pomer až na úrovni 1:300. Ďalšou alternatívou v prípade potreby zvýšenia prevodového pomeru je použitie dvojitých šnekových prevodoviek.

Príslušenstvo pre šnekové elektroprevodovky

Dôležitým aspektom, ktorý je vhodné pri výbere šnekovej elektroprevodovky zvážiť, je možnosť dodatočného vylepšenia pomocou modulárnych doplnkov, resp. ďalšieho príslušenstva. Vďaka tomu môžete šnekovú elektroprevodovku presne prispôsobiť potrebám vašej aplikácie. Využiť tak môžete rôzne nadstavby výstupných hriadeľov, bočné upínacie príruby či reakčné ramená.

Ak hľadáte šnekovú prevodovku, neváhajte sa na nás obrátiť. Navrhneme vám to najefektívnejšie riešenie pre váš typ pohonu.

You Might Also Like