Štýlový aj ekologický dizajn v jednom : Topo Designs

topo design

Udržateľnosť je mantra dnešných dní, až sa to niekedy zdá neudržateľné. Nenakupujte veľa, nenakupujte z lacných reťazcov, vyberte si kvalitné a udržateľné produkty a tak ďalej a tak ďalej. Povieš si veď áno, už ma máte, už som na zodpovednej strane a nič iné ani nechcem. Len si proste potrebujem nájsť značky, na ktoré sa viem spoľahnúť, aby nebolo treba zakaždým pátrať, či je niečo ekologicky vyrobené.

Tak takéto značky tu máme

A nie sú to také, ktoré z ničoho nič začali surfovať na módnej vlne udržateľnosti a pritom stále väčšinu produkcie vozia z Bangladéša. Pre Topo Designs udržateľnosť nie je horúcim novým konceptom, ale je to základný pilier tejto americkej značky od samého začiatku. 

Každý nový produkt v Topo Designs začína zameraním sa na trvalo udržateľné vlastnosti materiálov, z ktorých sa má vyrobiť. Ich požiadavky na kvalitu, trvanlivosť a odolnosť nesmú byť kompromitované neetickým alebo neekologickým prístupom k výrobe. 

topo design
Neprekonateľný štýl v Popover shirt

Ako uvádzajú na svojom webe, iIch cieľom je v priebehu nasledujúcich 3 až 5 rokov radikálne znížiť množstvo nových materiálov a smerovať k líniám produktov vyrobených úplne z recyklovaných materiálov. V súčasnosti používajú materiály ako GlobalWool™ pozostávajúci zo 65% recyklovanej talianskej vlny, tričká sú vyrobené zo 100% organickej bavlny a Topo Designs recyklovaný fleece je dodávaný inovatívnymi závodmi zameranými na zníženie uvoľňovania mikrovlákien. Vrchné outdoorové oblečenie sa vyrába predovšetkým z recyklovaného nylonu a polyesteru. Dlhodobou víziou Topo Designs je zlepšovanie výrobných procesov tak, aby zásadne znížili produkciu odpadu a spotrebu energie a vody. Topo Designs si vyberajú partnerov, ktorí sú schopní uplatňovať inovatívne postupy a byť s nimi zajedno v požiadavkách na kvalitu a udržateľnosť. Všetci tiež musia dodržiavať podmienky Fair Labor.

Topo Designs patrí k značkám, ktoré (aj podľa názvu) kladú dôraz na originálny dizajn. Keď si prelistuješ ich kolekciu, uvidíš, že byť zodpovedným spotrebiteľom nie je suchopárna povinnosť uvedomelého občana, ale môže to byť celkom sranda. V Topo Designs oblečení a s ich ruksakom či doplnkami ťa zaručene nikto neprehliadne a navyše sa budeš (ako dokazujú množstvá zákazníckych recenzií) cítiť nesmierne pohodlne. Pozor, Topo môže byť návykové. Nahliadni do ich kolekcie tu: https://wilderoben.com/sk/brands/topo-designs-8


Zdroj: wilderoben.com

You Might Also Like